Bazén

Když se řekne plavání dětí, každý si hned vybaví bazén na naší škole. Jsme jediná škola na okrese, která se může pochlubit tímto zařízením. Provoz bazénu je na velmi dobré úrovni, ale začátky nebyly lehké. K odstranění vzniklých problémů pro zahájení provozu bazénu jsme museli vynaložit hodně úsilí. Odměnou nám však byla radost v očích dětí, kterým se v novém prostředí líbilo, naučily se plavat a získaly „Mokré vysvědčení.“

Za léta se zde vystřídalo na 50 000 žáků základních škol okresu Prostějov a dětí z mateřských škol. Získaly zde počáteční plavecké dovednosti, zbavily se strachu z vody a pro většinu z nich se stalo plavání součástí životního stylu. Plavání je totiž výjimečná pohybová aktivita, která nejlépe napravuje neduhy civilizace.

V současné době je bazén využíván nejen k výuce základního plavání žáků 2. tříd základních škol okresu Prostějov, ale i v hodinách TV žáků naší školy. V odpoledních hodinách využívají bazén žáci v zájmových kroužcích a děti z mateřských škol. Již několik let vybíráme talentované žáky do třídy s rozšířenou výukou plavání. Naši žáci následně získávají přední umístění v plaveckých soutěžích. 

Soubory ke stažení

Copyright © Škola Dr. Horáka, Prostějov | Prohlášení o přístupnosti